СЗШ №7 місто Хмельницький
Вівторок, 19.03.2024, 13:56
Меню сайту

Вхід на сайт

Пошук

Календар
«  Березень 2024  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
    123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031

Архів записів

Наше опитування
У якому ви класі, зараз.
Всього відповідей: 160

Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0

Друзі сайту
  • uCoz Community
  • uCoz Manual
  • Video Tutorials
  • Official Template Store
  • Best uCoz Websites

  •  

                                Тема: Металургійний комплекс України

    Мета: сформувати систему знань про особливості розвитку і розміщення галузей металургійної  промисловості України ; її значення в господарстві країни; проблеми і перспективи розвитку; ознайомитись з циклами виплавки чорних металів; розвивати уміння працювати з підручниками , картами атласу та контурними картами; виховувати навички колективного обговорення питань, аргументованого висловлювання власних думок,    взаємодопомоги.

    Тип уроку: урок засвоєння нових знань.

                                                       Хід уроку

    І. Організаційний момент.

    Учитель

    (запропонувати учням вибрати різні кольори сонячних промінців з побажанням: «Нехай ці промінці вам допомагають і зігрівають!»

    Розділіться на групи за кольорами промінців.

    ІІ. Мотивація  навчальної і пізнавальної діяльності

    ( запропонувати учням  перегляд  слайд-шоу на мультимедійному екрані, після перегляду дати відповідь на питання: « Що об’єднує ці малюнки?»)

    Учитель

    Металургійна промисловість є однією з найдавніших галузей світової та української  промисловості. Вона завжди відігравала особливу роль у господарстві, без її продукції - чавуну та сталі, неможливо виготовити трактор, локомотив, станок.

    Для України чорна металургія є важливою галуззю промисловості, вона посідає перше місце за обсягами виробленої продукції. На її підприємствах  створюється чверть ВВП України.

    Перший донецький металургійний  завод був створений у 1872 році

    британцем Джоном Юзом. Цей завод у Донецьку працює і сьогодні.

    Завдання металургійної промисловості є Забезпечити суспільство металами.

    ІІІ. Актуалізація опорних знань

    Використовуючи атлас згадайте,  позначки рудних  корисних копалин і нерудних сировину для металургії.

    В цьому нам допоможе гра «Павутинка»

    Роздати картки (додаток А)

    ІV. Оголошення теми, мети, завдання уроку.

    Очікувані результати

    Учитель пропонує учням записати на промінчиках, які знання вони хотять отримати на цьому уроці.

    V. Вивчення нового матеріалу

         1. Структура металургійної галузі.( додаток Б )

    2.Чорна металургія

     Виробництвочорних металів (металургія повного циклу); (додаток В )

    видобуток

    збагачення

    Доменна піч

    Сталепла-вильний

    цех

     

    В-во прокату

    -         Залізна руда

    -         Марганцева руда

    -         Вугілля

    -         Флюсовий вапняк

    -         Вогнетривкі глини

    -агломерат

     

     

    -кокс

     

     

    чавун

     

     

    сталь

     

    (Додають кольорові метали)

     

     

     

    Листовий

    Трубний

    Рейки

     

    3. Довідка: 1 т. чавуну = 3 т. залізних руд, + 1,1 коксу + 20 т. води + марганцеві руди, вапняк.

    Учитель

    Скажіть ,враховуючи ці дані, які чинники вливають на розміщення підприємств чорної металургії.

    Основні:

    -         Сировина

    -         Енергія

    -         Вода.

    Завдяки цим чинникам на території України виділяється три райони чорної металургії: -Придніпров’я

                                    - Донбас

                                    - Приазов’я

    4. Робота в групах.

    Учні об’єднані в 3 групи Придніпров’я, Донбас, Приазов’я

      по 6-7 осіб. Завдання групам: охарактеризувати за планом таблиці один з районів чорної металургії України. Продемонструвати свої відповіді у вигляді таблиці. (додаток Г )

    Робота з картами та текстом підручника: користуючись картами атласу  та текстом підручника заповнити таблицю.

    Для оцінення учні отримали таблиці і розподілили ролі. (додатокД)

    Заслухати відповідь учнів.

    Релакс -  хвилинка «Прогулянка на природі»

    VІ.Закріплення вивченого матеріалу.

    Гра «Лото» (додаток Е )

    Учитель роздає запитання і відповіді, учні мають їх поєднати.

    Відповідають по черзі.

     « Міні практикум»

    Позначення на контурній карті найбільші центри чорної металургії України.

    VІІ. Підсумок уроку

    Учитель

    Давайте згадаємо про  промінчики сонечка, які нам допомагали.

    Чи досягли ми мети.

    Учні коментують свої записи за бажанням.

    Що цікавого ви дізналися на цьому уроці?

    VІІІ. Домашнє завдання.

             Параграф 15 вивчити

              Таблицю вивчити

             Позначити на контурній карті райони та найбільші центри чорної металургії України.