СЗШ №7 місто Хмельницький
Середа, 24.04.2024, 17:56
Меню сайту

Вхід на сайт

Пошук

Календар
«  Квітень 2024  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
2930

Архів записів

Наше опитування
У якому ви класі, зараз.
Всього відповідей: 160

Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0

Друзі сайту
  • uCoz Community
  • uCoz Manual
  • Video Tutorials
  • Official Template Store
  • Best uCoz Websites

  •  

    Тема    Міні-проект «Визначні вчені –натуралісти»

    Мета:

    -навчити учнів створювати короткочасні проекти;

    -розвивати самостійність, вміння висловлювати свою думку, робити висновки; 

    -виховувати взаємоповагу , дисциплінованість.            

                     Тип уроку : урок практичного застосування знань, вмінь.

                     Обладнання: комп’ютер, проектор.

    Хід уроку

    І.Організаційний момент

    Доброго дня. Сьогодні у нас незвичайний урок. До нас завітали гості. Поверніться, будь-ласка, до наших гостей.

    Вправа “Подаруй комплімент”.

    Подивіться один на одного, посміхніться один одному, а я в свою чергу бажаю вам, щоб такі щирі, милі посмішки завжди були присутні на ваших обличчях.

    ІІ. Перевірка засвоєних знань , умінь і навичок.

    Яку, тему уроку ми вивчали на минулому уроці?

    Подивіться на екран мультимедійної дошки і назвіть, як називається цей збільшувальний прилад, для чого його використовують?

    (бінокль, (слайд № 2,  для спостереження за віддаленими предметами),

    лупа ( слайд №3, збільшує тіла природи у кілька разів),

    мікроскоп ( слайд №4, вивчають тіла найменших розмірів).

    -          Як називаються ці вимірювальні прилади? Для чого їх використовують?

    Годинник, (слайд № 5 вимірює час),

    лінійка, (слайд № 6,щоб виміряти невеликі предмети, накреслити відрізок),

     терези (слайд №7, для вимірювання маси).

    -          Як називається це лабораторне обладнання? Для чого його використовують?

    Пробірка, (слайд № 8,  широко використовується в хімічних лабораторіях для проведення деяких хімічних реакцій в малих обсягах, для відбору проб хімічних речовин),

     лабораторний штатив, (слайд № 9, для встановлення лабораторного посуду та інструментів),

    мірний стакан ( слайд №  10, ним відміряють потрібний об’єм).

    -          Які методи вивчення природи ви знаєте?

    (Спостереження, дослідження,експеримент)

    -          А як називають вчених, які вивчають природу?

    (природодослідники або натуралісти)

    Дослідники уважно спостерігають за природою, можуть побачити те чого не побачить менш уважна людина.

    -          А чи кожен може бути природодослідником?

    ІІІ. Мотивація опорних знань і умінь учнів.

     Одного сонячного дня автор дитячих казок  Яків Косенко  відпочиваючи в холодочку, під крислатою вербою, підслухав розмову струмочка із його друзями: травичкою, кониками - стрибунцями, жабкою і не втримався, написав для вас, коротеньку казочку.

    Пропоную її переглянути.

    (відео)

    Маленький струмочок, якому допомагали вірні друзі, поставив перед собою незвичайну  мету, досягнути річки. І його мрія збулася.

    І сьогодні у нас теж незвичайний урок. Протягом двох тижнів ми поставили перед собою мету зібрати та систематизувати матеріали з різних джерел про вчених-натуралістів. Ви працювали в групах. У нашому класі їх було чотири. Кожна група виконувала один міні-проект і сьогодні прийшов час презентувати свої роботи.

    ІV. Повідомлення теми і мети уроку.

    Тема нашого уроку захист міні-проектів «Відомі вчені-натуралісти». (слайд №11)

    (слайд №12)

    Мета: навчити учнів створювати короткочасні проекти;розвивати самостійність, вміння висловлювати свою думку, робити висновки;  виховувати взаємоповагу , дисциплінованість.

    V.Захист проектів.

    Шановні діти, відкрийте, будь-ласка,робочі зошити. Разом ми будемо заповняти табличку, записуючи цікаві факти з життя вчених.

    Захист проектів за зразком.

    І група.

    Арістотель

    №п/п

    Етап роботи

    Результат

    1

    Ключове питання

     

     

     

    Видатні вчені-натуралісти.

    Арістотель

     

    2

    Допоміжні питання(тематичні)

     

     

    1.      ПІП (вченого).

    2.      Дата народження.

    3.      Внесок у розвиток природознавства.

    3

    Існуючі джерела:

    літературні:

    довідники;

    енциклопедії .

    Інтернет

    Фотоматеріали

     Я знайшов інформацію у …..

    4

    Ключові слова до відповіді на

    Перше питання…

    Друге питання…

    Третє питання…..

     

     

     

    5

    Малюнки

     

    6

    Висновки

     

    7

     Я обов’язково усіх здивую:

    - Естетичним оформленням…

    - Цікавими малюнками…

    - Коротким і цікавим текстом …

     

    ІІ група

    Карл Ліней

    №п/п

    Етап роботи

    Результат

    1

    Ключове питання

     

    Видатні вчені-натуралісти.

    Карл Ліней

     

    2

    Допоміжні питання(тематичні)

     

     

    4.      ПІП (вченого).

    5.      Дата народження.

    6.      Внесок у розвиток природознавства.

    3

    Існуючі джерела:

    літературні:

    довідники;

    енциклопедії .

    Інтернет

    Фотоматеріали

     Я знайшов інформацію у …..

    4

    Ключові слова до відповіді на

    Перше питання…

    Друге питання…

    Третє питання…..

     

     

     

    5

    Малюнки

     

    6

    Висновки

     

    7

     Я обов’язково усіх здивую:

    - Естетичним оформленням…

    - Цікавими малюнками…

    - Коротким і цікавим текстом …

     

    VІ. Фізкультхвилинка

    Обсерваторія

    -          На високій горі в древній обсерваторії, ввечері:

    . відкрили віконні рами-«бджі-бджі» (лікті в сторони)

    . вивезли телескоп- у-у-у- (рух руками від себе)

    . протерли скло – «пши, пши» («пшикалкою» побрискали водою, рукавом протерли),

    . помітили першу зірку-«О» (показали),

    . почули, чк падають комети- «чпок, чпок, чпок» (підстрибнули 3 рази),

    . пішов метеоритний дощ, «жжу, жжу, жжу» (руками відтворили траєкторію руху),

    . побачили інопланетян (долоні приклали до вух і широко посміхнулися),

    . порозмовляли з ними – «блу,блу, блу».

    І швидко побігли додому:

    -          завели телескоп – у-у-у (рух руками до себе),

    -          зачинили віконні рами- -«бджі-бджі»,

    -          «Як добре вдома!!!»

    ІІІ група

    №п/п

    Етап роботи

    Результат

    1

    Ключове питання

    Видатні вчені-натуралісти.

    Іван Верхратський

    2

    Допоміжні питання(тематичні)

     

     

    1.      ПІП (вченого).

    2.      Дата народження.

    3.      Внесок у розвиток природознавства.

    3

    Існуючі джерела:

    літературні:

    довідники;

    енциклопедії .

    Інтернет

    Фотоматеріали

     

     

     

     Я знайшов інформацію у …..

    4

    Ключові слова до відповіді на

    Перше питання…

    Друге питання…

    Третє питання…..

     

     

     

    5

    Малюнки

     

    6

    Висновки

     

    7

     Я обов’язково усіх здивую:

    - Естетичним оформленням…

    - Цікавими малюнками…

    - Коротким і цікавим текстом …

     

     

    ІV група

    №п/п

    Етап роботи

    Результат

    1

    Ключове питання

     

    Видатні вчені-натуралісти.

    Володимир Вернадський

    2

    Допоміжні питання(тематичні)

     

     

    1.      ПІП (вченого).

    2.      Дата народження.

    3.      Внесок у розвиток природознавства.

    3

    Існуючі джерела:

    літературні:

    довідники;

    енциклопедії .

    Інтернет

    Фотоматеріали

     

     

     

     

     Я знайшов інформацію у …..

    4

    Ключові слова до відповіді на

    Перше питання…

    Друге питання…

    Третє питання…..

     

    5

    Малюнки

     

    6

    Висновки

     

    7

     Я обов’язково усіх здивую:

    - Естетичним оформленням…

    - Цікавими малюнками…

    - Коротким і цікавим текстом …

     

    VII. Узагальнення та систематизація знань.

    Ми закінчили презентувати наші проекти. Цей урок був завершальний у першій темі. І на закінчення завдання «Природознавче лото».

    Зараз кожна група отримає набір запитань і відповідей.

    Завдання.

    За одну хвилину скласти на парті комплект із відповідей і запитань.

    Хто створив вчення про біосферу?

    Володимир Іванович Вернадський

    Хто запропонував першу  наукову класифікацію  рослин і тварин?

    Карл Лінней

    За допомогою якого приладу можна

    виміряти час?

    Годинник

    За допомогою якого приладу можна

    виміряти довжину предмета?

    Лінійки

    VIII. Підсумок уроку.

    Як ви вважаєте, чи досягли ми мети уроку?

    Метою нашого уроку було: навчитися створювати короткочасні проекти;розвивати самостійність, вміння висловлювати свою думку, робити висновки; виховувати взаємоповагу , дисциплінованість.

    Що вам сподобалося на уроці?

    Що не сподобалося?